اخبار روز

IRIB NEWS AGENCY | خبرگزاری صدا و سیما
 1. تمامی مناطق گردشگری خوزستان در روز طبیعت سفر ممنوع است.
 2. اجرای برنامه ویدئو مپینگ (نورپردازی سه بعدی)با موضوع اعلام همبستگی و همدردی با تمامی کشورهای درگیر با بیماری کرونا در برج آزادی تهران برگزار شد.
 3. امروز چهارشنبه سیزدهم فروردین، هفتم شعبان و یکم آوریل است.
 4. سيل و تگرگ بيش از يک ميليارد و 300 ميليون تومان به شهرستان هاي جاجرم و گرمه خسارت وارد کرد.
 5. نماینده ولی فقیه در استان کرمان درگذشت بانوی مکرمه مجاهده حاجیه خانم زهرا حمیدی راوری فرزند، همسر و مادر شهید را تسلیت گفت.
 6. فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران گفت: در صورتی که افراد به هشدار‌ها مبنی بر در خانه ماندن توجه نکنند، ۱۳ فروردین تازه شروع یک سناریوی تلخ برای طولانی شدن روند حذف این بیماری خواهد بود.
 7. ویروس کرونا در کمین است، تشییع و تدفین جانباختگان بیماران کرونایی در بهشت معصومه قم.
 8. رئیس‌کل بانک مرکزی درباره تصمیمات مهم برای سال ۹۹ در خصوص سیاست‌های اعتباری، پولی و ارزی یادداشتی نوشت.
 9. اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نسبت به سیل و آبگرفتگی معابر در استان هشدار داد.
 10. طبق آييني ديرينه، مردم هرساله در اين روز به دامن طبيعت رفته و به اصطلاح سيزده را به در مي کنند اما امسال با توجه به شرايط ويژه و حضور مهمان ناخوانده اي که همه کشورهارو درگير کرده، مردم بايد براي حفظ سلامتي خود، روز طبيعت رو در خانه بمانند و اونو به گونه اي ديگر سپري کنند
 11. تلویزیون سوریه از حمله موشکی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به استان حمص خبر داد.
 12. کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با ورونیکا نیکیشینا مدیرعامل مرکز صادرات روسیه درباره راه‌های توسعه همکاری اقتصادی بین دوکشور گفتگو کردند. 
 13. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش شایعه واگذاری جزیره کیش به چین را تکذیب کرد و مبدا شکل گیری آن را سایت‌های سلطنت طلب خارج از کشور عنوان کرد.
 14. با قرار گرفتن کشور در وضعیت بحرانی، عده ای معدود کار رو برای سایرین سخت می کنند اما افراد بسیاری هستند که راه رو برای کمک به رفع بحران هموار می کنند. نيروهاي جهادگر اين روزها، بسيجي وار در خدمت رساني به بيماران سنگ تمام مي گذارند تا باري از دوش کادر درماني برداشته بشه.