اخبار روز

IRIB NEWS AGENCY | خبرگزاری صدا و سیما
 1. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره 41 ماده نخست لایحه قانون تجارت جدید گفت: این 41 ماده در لایحه دولت نبود و این مواد از منابع ترجمه شده نوشته شده است.
 2. انرژی اسپکتس: پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، این کشور به یکی از بزرگترین خریداران فرآورده های نفتی تبدیل خواهد شد
 3. چهار دانگه نامی آشنا برای کُشتی دوستان اما موضوع گزارش ما کُشتی نیست بیش از 13 سال از بهمن ماه 1384 میگذرد آن زمان قرار بود چهاردانگه با وعده سه ماهه مسولین جهت برگزاری مسابقات جام جهانی کشی آماده شود در این ۱۳ سال چهار دانگه بیش از 500 تن زباله شهرستان ساری را میزبانی کرده است و حاصل اش گرفتن جان یک جوان 29 ساله که در شیرابه های محل دپو غرق شد و نفوذ شیرابه های زباله به آب های زیر زمینی و حجوم حیوانات وحشی برای سهم بردن از این انبار درهم است و بیماری های گوناگونی که منشاء آن همین زباله است تنها بخشی از ابعاد فاجعه بار حمل زباله به بخش چهاردانگه است.
 4. بر اثر سوختن زباله ها در شهر کوت عبدالله دود غلیظی این شهر را فرا گرفت.
 5. از مارس ۲۰۱۵، عربستان و امارات از طریق آمریکا، انگلیس و دیگر قدرت‌های اروپایی مسلح شدند و جنگ علیه حوثی ها (مبارزان انصارالله) در یمن به راه انداخته اند
 6. بسیاری از کارشناسان معتقدند رونق تولید به معنی پیشگیری از هر اقدامی است که منجر به افزایش تعطیلی واحدهای تولیدی شود و تمرکز مجلس را بر قوانین در حوزه تولید و رونق تولید می دانند.
 7. اذان ظهر امروز دوشنبه (۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۸) به افق شهر یاسوج ساعت ۱۲:۵۹ دقیقه است.
 8. نشست خبری سرمربیان تیم های فوتبال شاهین شهرداری بوشهر و پیکان تهران پس از بازی این دوتیم برگزار شد .
 9. نظامیان رژیم صهیونیستی شش فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن بازداشت کردند.
 10. وزارت جهاد کشاورزی از ۲ مرداد امسال تا کنون در مورد تنظیم بازار برنج‏، ثبت سفارش و تائید و تخصیص ارز آن هیچ اختیاری ندارد و همه اختیارات به وزارت صنعت‏، معدن و تجارت منتقل شده است
 11. بازی تیم های شاهین شهرداری و پیکان تهران با تساوی بک بر یک به پایان رسید.
 12. رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهریز: ده مرکز بومگردی و سفره خانه سنتی تا یک ماه آینده در باغشهر تاریخی مهریز افتتاح خواهد شد.
 13. وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ابلاغ‌های جداگانه‌ای به استاندار یزد ثبت ملی دو اثر طبیعی و فرهنگی استان را ‌اعلام کرد.