اخبار اقتصادی

IRIB NEWS AGENCY | خبرگزاری صدا و سیما
 1. مدیر عامل اتحادیه تعاونی فرآورده‌های لبنی با اشاره به اینکه مجوزی برای افزایش قیمت محصولات لبنی صادر نشده است، گفت: با توجه به ثبات قیمت شیرخام، افزایش قیمت محصولات لبنی تخلف است.
 2. با وجود برخی خبر‌ها درباره ممنوع شدن صادرات تخم مرغ، مسئولان گمرک ایران می‌گویند که تاکنون هیچ‌گونه ابلاغیه‌ای مبنی بر ممنوعیت صادرات تخم مرغ به این سازمان اعلام نشده است.
 3. مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت از توسعه سرمایه گذاری برای تامین مواد‌اولیه مورد نیاز صنعت پوشاک و کفش خبر داد.
 4. رئیس سازمان بورس گفت: شاخص بورس هم همسو با دیگر بازار‌ها حرکت کرده و نمی‌توان از واژه حباب برای آن استفاده کرد.
 5. بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۱ ارز کاهش و ۱۶ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ ۹ ارز هم بدون تغییر باقی ماند.
 6. موضع بانک مرکزی این هفته استمرار جذب نقدینگی بود که به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید معکوس به مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال مبادرت کرد.
 7. تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران امروز سه شنبه ۲۵ خرداد، میزبان عرضه ۵۴ هزار و ۴۷۹ تن مواد پلیمری است.
 8. با کاهش احتمال عرضه فوری نفت ایران، قیمت نفت افزایش یافت.
 9. در شبانه روز گذشته، بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۳۰۷ ترددشمار فعال در محور‌های برون‌شهری، در مقایسه با روز قبل ۱.۱ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.
 10. بورس تهران معاملات امروز سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ را با رشد ۳ هزار واحدی آغاز کرد.
 11. کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام بارش پراکنده در برخی از مناطق کشور از خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در زابل خبر داد و آب‌های جنوب کشور را مواج و متلاطم پیش‌بینی کرد.
 12. رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران از توقف مجدد واردات در مقابل صادرات خبر داد.
 13. رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: مهم‌ترین بحث این روز‌های کشور انتخابات ریاست جمهوری است و قطعا مهم‌ترین اولویت پیش روی دولت آینده باید مسئله اقتصاد باشد.
 14. صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی امروز سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ را در خبرگزاری صدا و سیما دنبال کنید.
 15. کارشناسان اشتغال با بررسی اوضاع اقتصادی و اشتغال جوانان کشور یکی از راه‌های برون رفت از معضل بیکاری را بستر سازی رشد تولید و اشتغال بیان کردند.
 16. قیمت گذاری خودرو کارکرده اگرچه تابعی از قیمت خودرو صفراست و با افزایش و کاهش آن نوسان می‌یابد، اما عوامل مهم دیگری نیز در بالا و پایین شدن قیمت یک خودرو در بازار دست دوم موثر هستند
 17. برترین‌های نخستین جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای آب و انرژی در مراسمی با حضور وزیر نیرو معرفی شدند.
 18. رئیس جهاد کشاورزی استان تهران از شناسایی ۹ هزار ساخت و ساز غیر مجاز در استان تهران، درطی سال گذشته خبر داد.
 19. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و رویداد‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران، از برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در اوایل تیرماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.
 20. مصرف آب شرب در تهران امروز دوشنبه به سه میلیارد و ۶۵۶ میلیون لیتر در شبانه روز رسید که این رقم افزایشی است.