اخبار اقتصادی

IRIB NEWS AGENCY | خبرگزاری صدا و سیما
 1. رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران گفت: امسال کمتر از ۳۳ درصد ظرفیت؛ تولید کرده ایم.
 2. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مجلس برای تامین کالا‌های اساسی در بیش از ۲۰ جلسه کارشناسی بررسی شده است.
 3. معاون معدنی وزیر صمت از برآورد تولید ۳۰ میلیون تن فولاد خام در کشور خبر داد که حدود ۳ میلیون تن بیش از سال قبل است.
 4. شرکت آئودی اتومبیل فوق‌العاده Green Hell را در قالب محدود به بازار جهانی عرضه می‌کند.
 5. رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: نرخ تعیین شده برای مشاوران املاک درست و منطقی نیست و من به عنوان نماینده صنف, باید از مسائل صنفی خودم دفاع کنم.
 6. روز گذشته خبری مبنی بر کاهش قیمت حق کمیسیون مشاوران املاک منتشر شد موضوعی که عکس العمل یکسانی از سوی رییس اتحادیه مشاوران املاک و مردم را در پی داشت.
 7. بانک مرکزی نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی ۸ مهرماه ۹۹ را اعلام و از برگزاری حراج جدید اوراق بدهی دولتی در ۱۵ مهر خبر داد.
 8. کانون صرافان در اطلاعیه‌ای از برخورد با شرکت‌های صرافی متخلف در خصوص درج قیمت‌های غیرمتعارف در تابلو خبر داد.
 9. نخستین شاسی‌بلند الکتریکی فولکس‌واگن تا کشف الماس ۹ قیراطی در یک پارک از دیدنی‌های اقتصادی امروز ۸ مهر ۹۹ که در اقتصاد به روایت تصاویر می‌بینید.
 10. مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران از افزایش ۱۰ درصدی ضریب نفوذ این صندوق خبر داد.
 11. دبیر انجمن شرکت‌های کشتیرانی, از خود تحریمی ها و فشارهای وارده از دستگاههای دولتی, انتقاد کرد.
 12. وزیر اقتصاد چگونگی بهره مندی از تخفیف ۳۰ درصدی صندوق پالایش یکم را تشریح کرد.
 13. سرپرست هیئت عامل ایدرو بر ضرورت پشتیبانی مستمر نهاد قانونگذاری از سرمایه‌گذاری‌های مولد و تنوع بخشی بیشتر به مشوق‌های قانونی سرمایه گذاری برای توسعه ساخت داخل با مشارکت سازمان‌های توسعه‌ای تاکید کرد.
 14. رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و رئیس انجمن نمایشگاه‌های ایران، تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری‌های بیشتر و افزایش اثر بخشی صنعت نمایشگاهی امضا کردند.
 15. مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران, از اضافه شدن اقلام جدید به سبد صادراتی کشور خبر داد و گفت: از تهدیدها فرصت ساختیم و توانستیم به صادرکننده بنزین تبدیل شویم.
 16. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: روحیه خودباوری کارکنان بخش‌های مختلف و دستگاه‌های دریایی در دوران تحریم اجازه توقف فعالیت‌ها در حوزه بندری و دریایی را نداد.
 17. معمولا در نقل و انتقال ملک موضوع حق کمیسیون مشاوران املاک با اعتراض طرفین و نارضایتی‌هایی همراه میشود.
 18. ثبت نام طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا ویژه‌ی مهر ۹۹ از فردا آغاز می‌شود.
 19. مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، از نصب موفقیت‌آمیز دومین سکوی سرچاهی ۱۰۰۰ تنی میدان هندیجان در آب‌های خلیج‌فارس خبر داد.
 20. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: پیش بینی می شود با انتخاب وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت روند افزایش قیمت خودرو در بازار ساماندهی شود.