اخبار اقتصادی

IRIB NEWS AGENCY | خبرگزاری صدا و سیما
 1. نماینده اسبق مجلس: تغییر و تحولات قوانین، سبب شده فعالان اقتصادی، قدرت تصمیم گیری برای سرمایه گذاری نداشته باشند.
 2. دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر: قیمت طلا و سکه به دلیل نوسانات نرخ ارز و انس جهانی، در طول هفته روند کاهشی داشته است.
 3. مدیرعامل شرکت آبفا: در قانون بودجه امسال معادل ریالی ۵۰ میلیون یورو برای طرح‌های آبرسانی روستایی مصوب شد که نصف این اعتبارات تخصیص یافت و بقیه متناسب با پیشرفت طرح‌ها اختصاص می‌یابد.
 4. مدیرعامل بنیاد علوی از اهداء ۸۰۰ هزار تن سیمان رایگان به مناطق محروم و حادثه دیده تا امروز خبر داد.
 5. وزیر راه و شهرسازی از تکمیل و بهره برداری از آزادراه اصفهان - شیراز تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.
 6. مجری برگزاری نخستین نمایشگاه اوراسیا در ایران: ۵ کشور عضو اوراسیا با غرفه‌های اختصاصی در نخستین نمایشگاه اوراسیا در ایران حضور می‌یابند.
 7. رایزن بازرگانی روسیه در ایران: توسعه همکاری‌های دریایی با ایران در دستور کار است و برنامه ریزی کردیم تا همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه با استفاده از حمل و نقل دریایی افزایش یابد.
 8. آزادراه غدیر به طول ۱۵۸ کیلومتر به صورت دو باند و شش خطه از حدود آبیک قزوین تا محدوده چرمشهر امتداد می‌یابد.
 9. افزایش تعداد متقاضیان در بازار خرید از یک سو و کاهش تعداد واحد‌های مسکونی در بازار به ویژه در محلات پر جمعیت از سوی دیگر باعث شده که این بازار به سمت افزایش قیمت حرکت کند.
 10. معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: با وجودی که تأثیر فضای روانی بازار روغن سبب شد تا بحث احتکار خانگی شکل گیرد، اما در حال حاضر مشکلی در حوزه روغن نداریم.
 11. مدیر اجرایی آزاد راه غدیر از بهره برداری این طرح به طول ۱۶۰ کیلومتر در دو روز پایانی هفته جاری خبر داد.
 12. کوپرا VZ5 یک کراس اوور با ریشه های آلمانی تا گوسفندی با ۳۵ کیلوگرم پشم را در اقتصاد به روایت تصاویر امروز ۶ اسفند ۹۹ می‌بینید.
 13. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای آخرین تغییرات سهمیه بنزین وانت‌بار‌ها را اعلام کرد.
 14. بانک مرکزی بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل پرداخت وام ودیعه مسکن ابلاغ کرد تا کسانی که در بانک برای دریافت این وام تشکیل پرونده داده اند تا پایان اسفند وام آن‌ها پرداخت شود.
 15. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کالا و میوه به اندازه کافی تامین و در انبار استان‌ها ذخیره شده و هیچ مشکلی برای تامین شب عید نداریم.
 16. مدیر عامل هلدینگ برق و انرژی بنیاد مستضعفان از افزایش ۳۰ درصدی تولید برق در نیروگاه چابهار خبر داد.
 17. بانک مرکزی با تزریق ۳۳.۵ هزار میلیارد ریال نقدینگی در قالب توافق بازخرید با سررسید ۵ روزه با حداقل نرخ ۱۹.۸۱ درصد به بانک‌های متقاضی موافقت کرد.
 18. مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: خرید توافقی محصولات پیاز، گوجه فرنگی و سیبب زمینی از استان‌های جنوب کشور آغاز شد.
 19. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: جامعه دریایی کشور اجازه نداد روند تامین مایحتاج مردم و کلیه فعالیت‌های مرتبط با تجارت دریایی، مختل شود.
 20. مدیر عامل بورس تهران گفت: امروز ۸۰ درصد معاملات توسط افراد حقیقی صورت گرفت که این نشان دهنده نقش پررنگ مردم در بورس است.