اخبار اقتصادی

IRIB NEWS AGENCY | خبرگزاری صدا و سیما
 1. خودرو‌های عمومی در مرکز دوگانه سوز کردن خودرو‌ها به صورت رایگان و با تسهیلات بلاعوض دولت گازسوز می‌شوند.
 2. چند وقتی است در بازار گوشی تلفن همراه، سوگیری قمیت به سمت بالاست و این افزایش قیمت، خریداران را هم سردرگم کرده است.
 3. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اجباری شدن استفاده از ماسک در فرودگاه‌های کشور و داخل هواپیما‌ها خبرداد.
 4. شرکت آلومینیوم المهدی با تولید ۴۰ هزار تن شمش آلومینیوم طی سه ماهه نخست امسال، رشد بیش از ۲.۶ برابری تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل را به ثبت رساند.
 5. سخنگوی صنعت برق: ۱۰ درصد شبکه‌های برق کشور فرسوده است که حذف این شبکه‌ها در مدت سه سال در اولویت ماموریت‌های صنعت برق قرار دارد.
 6. مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان راهداری، از بهره برداری چهار سامانه جدید در راستای مبارزه با قاچاق کالا و تخلفات در سال ۹۹ خبر داد.
 7. پیرو دستور رئیس جمهور درباره آزادسازی معادن و ایجاد امکان واگذاری معادن به مردم از طریق بورس، نشست تخصصی با حضور مدیران ارشد سازمان‌های مرتبط برگزار شد.
 8. افرادی که از روز ۱۵ تا ۲۹ خرداد ۹۹ نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده‌اند، از امروز می‌توانند وارد فرایند فروش سهم شوند.
 9. رئیس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای، کمک ویژه مالیاتی برای شرکت‌های تازه وارد به بورس طی سال ۹۹ را به ادارات مالیاتی ابلاغ کرد.
 10. شاخص کل بورس تهران با رشد ۸ هزار و ۴۶۴ واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۶۲۱ هزار واحد قرار گرفت.
 11. معاون مسکن راه و شهرسازی: در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، در صورت افزایش متقاضیان نسبت به ظرفیت، قرعه کشی می‌شود.
 12. رئیس اتحادیه بارفروشان، قیمت ها‌ی مصوب انواع صیفی و میوه‌های پرمصرف در میدان مرکزی میوه و تره بار را اعلام کرد.
 13. ساختمان‌هایی یک شکل و هم رنگ، سالهاست که صاحبانشان در انتظار گرفتن کلید آن هستند و همچنان سرگردان در پیچ و خم‌های اداری.
 14. عملکرد فروش تجمعی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در ۲ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۵۵ درصد رشد یافت.
 15. نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر از افزایش قیمت سکه و طلا در بازار طی امروز شنبه ۱۴ تیر خبر داد.
 16. اموال تملیکی واحد‌های تولیدی یکی از موضوعات مهم حوزه تولید است که در این زمینه اخیرا «دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد مؤسسات اعتباری» در شورای پول و اعتبار بررسی و مصوب شد.
 17. بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار، تخم‌مرغ، گوشت مرغ، روغن، لوازم خانگی، حبوبات و فولاد به عنوان اقلام حائز اهمیت به منظور تشدید بازرسی‌ها تعیین شدند.
 18. مدیرکل استاندارد تهران: در طرح ضربتی نظارت بر شهربازی‌های استان، تعدادی از شهربازی‌ها به دلیل نداشتن یا تمدید نکردن مجوز بهره برداری، پلمپ شدند.
 19. مدیر کل نظارت بر کالا‌های غیرفلزی سازمان حمایت: بر اساس مصوبات اخیر کارگروه تنظیم بازار، انواع لاستیک در اولویت نظارتی قرار دارد.
 20. برای تامین شکر مورد نیاز خانوار، صنف و صنعت تهران در تابستان بیش از ۵۸ هزار و ۸۸۴ تن شکر سفید اختصاص پیدا کرد.